رولبرینگ SKF

بلبرینگ سوزنی
بلبرینگ سوزنی
جولای 22, 2023
بلبرینگ تماس زاویه ای
بلبرینگ تماس زاویه ای
آگوست 26, 2023

رولبرینگ SKF

رولبرینگ SKF به دستگاه ها و ماشین آلات به کار رفته در صنایع مختلف کمک می نماید تا فشار و بار وارد شده از جنبه های گوناگون را کنترل نموده و تحمل نماید و به حرکت یا فعالیت مناسب خود ادامه دهد رولبرینگ SKF همچنین به کاهش اصطکاک میان قطعات کمک می نماید. رولبرینگ SKF حرکتی غلتشی با مقاومت بالا و میزان لغزش کم ایجاد می نماید. انواع مختاع رولبرینگ های SKF می توانند نیروهای شعاعی و محوری را به خوبی تحمل  نمایند و در صورتی که شفت ماشین آلات تمایل به انحراف و یا تغییر جهت باشند، رولبرینگ SKF عملکردی مناسب و مطلوب نشان خواهد داد.

کنس به کار رفته در رولبرینگ SKF به طور معمول به دو صورت ساده و یا کنیک می باشد که انواع کنیک را با علامت اختصاری K متمایز می نمایند. در صورتی که شفت دستگاه به صورت مستقیم در داخل رولبرینگ SKF جای گیرد، از مدل های ساده که کنس استوانه ای دارند و در صورتی که شفت به بوش تبدیل نیاز داشته باشد از مدل رولبرینگ SKF با کنس کنیک استفاده می گردد.

بدنه قفسه به کار رفته در رولبرینگ SKF به طور رایج از سه متریال فلزی، برنجی و فیبری ساخته می شود. رولبرینگ های طراحی شده و تولید شده توسط برند سوئدی، چند ملیتی SKF بسیار متنوع می باشند. رولبرینگ ساچمه ای یک ردیفه SKF یکی از انواع این محصولات می باشد که از سوی تولیدکنندگان آن ادعا شده است تا سه برابر عمر مفید دارد و تجربه مصرف کنندگان صحت این ادعا را اثبات نموده است. از ویژگی های این محصول می توان جلوگیری از بالا رفتن دما، ایجاد صدای کم و سرعت مناسب را نام برد. این محصول اصطکاک کمی ایجاد می نماید و ظرفیت تحمل فشار و بار محوری مطلوبی دارد.

رولبرینگ کف گرد ساچمه استوانه ای SKF، گونه ای دیگر از محصولات این برند می باشد که می تواند بارهای محوری را منتقل و جابجا نماید و ضربه های سنگین را تاب بیاورد. رولبرینگ کف گرد ساچمه استوانه ای نباید در فشار بار شعاعی قرار گیرد. این محصول به فضای محوری کمی نیاز دارد. همچنین اجزاء این مدل از رولبرینگ های SKF قابل تفکیک می باشد.

رولبرینگ ساچمه سوزنی SKF نوع دیگری از محصولات این برند می باشد که می تواند در فضای کم میزان استحکام و سختی بالایی ایجاد نماید. این محصول دارای قفسی با ساختاری ثابت و غلتک های سوزنی با فرمی یکسان و تعداد زیاد می باشد که در کنار هم مقاومت بالایی ایجاد می نمایند.