بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ ساچمه بشکه ای
بلبرینگ ساچمه بشکه ای
جولای 22, 2023
رولبرینگ SKF
رولبرینگ SKF
جولای 22, 2023

بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ سوزنی، نوعی بلبرینگ است که در آن ساچمه های باریک و بلند و استوانه ای شبیه به سوزن به کار رفته است. کاربرد بلبرینگ سوزنی در جهت کاهش اصطکاک در یک حرکت چرخشی و دورانی است. بلبرینگ های سوزنی سطح تماس بیشتری نسبت به انواع غلطکی و معمولی دارند و به همین جهت نیز می توانند میزان و بار  نیروی بیشتری را نیز تحمل نمایند. به علاوه بلبرینگ سوزنی باریک است و نیاز به فاصله کمتری بین محور و ساختار پیرامون می باشد.

بلبرینگ سوزنی به طور کلی دارای چهار جزء می باشد که این اجزاء عبارت هستند از حلقه بیرونی، حلقه درونی، جدا کننده و ساچمه های سوزنی.  همچنین بلبرینگ سوزنی می تواند فشار از چهار جنبه را تاب بیاورد که این فشار ها شامل این موارد می شوند: فشار خمشی، فشار محوری، فشار شعاعی و فشار ترکیبی.

بلبرینگ سوزنی به طور معمول از آلیاژهای مقاوم و ضد زنگ فولادی ساخته می شود و با وجود قطر کم و ضخامت نازکی که دارد قادر به تحمل فشار بار بسیار بالا می باشد. در میان انواع برندهای بلبرینگ های سوزنی دو برند بلبرینگ سوزنی KOYO که محصولی ساخت کشور ژاپن می باشد و بلبرینگ سوزنی SKF بیشترین میزان فروش و کاربرد را در میان مصرف کنندگان دارند. همچنین از لحاظ ساختار مدل های متفاوتی از بلبرینگ سوزنی تولید و عرضه می شوند که عبارت هستند از بلبرینگ سوزنی تک ردیفه و بلبرینگ سوزنی کف گرد، بلبرینگ سوزنی شیاردار، با رینگ و بدون رینگ که هر کدام محل استفاده ویژه خود را دارند.

بیشترین کاربرد بلبرینگ سوزنی در وسایل نقلیه می باشد و در اجزاء خودرو مانند پمپ، کمپرسور و یا چرخش انگشت شلاق کاربرد  دارد‌. بلبرینگ سوزنی همچنین در شفت درایو وسایل نقلیه استفاده می شود. بلبرینگ سوزنی به دلیل ساختاری که دارد در مقابل ساییدگی، فرسایش، خوردگی مقاوم است. برای مواردی که فضای بسیار کمی برای بلبرینگ در اختیار می باشد و نیاز به تحمل فشار و بار بالا می باشد، بلبرینگ سوزنی گزینه مناسبی می باشد.

نوع بدون حلقه داخلی بلبرینگ سوزنی، برای به حداقل رساندن فضای مورد استفاده، مفید است و در این موارد شفت سخت کاری و صیقل داده می شود. انواع بلبرینگ سوزنی با کیفیت بالا و ساختار مستحکم در این مرکز موجود می باشد. کلیه محصولات این مجموعه از برندهای شناخته شده و معتبر می باشند و با قیمت مناسب و به صرفه به متقاضیان ارائه می گردند. جهت سفارش این محصول با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.